Materstvo

Chutný stimulant nielen pre dojčiace mamičky

Často si myslíme, že musíme hľadať komplikované riešenia na problémy a výzvy, ktoré s materstvom prichádzajú. A riešenia sú často také jednoduché, až je nám zaťažko im uveriť. Ako pohár obyčajnej hroznovej šťavy.   

Tehotenstvo a materstvo je najkrajším obdobím v živote ženy. Počúvame to od detstva, čítame o tom vo všetkých médiách. Nadšenie a radosť však v mnohých prípadoch narazí na realitu. A predstava „je“ sa rozplýva v túžbe „malo by byť“. Mnohé tehuľky i čerstvé mamičky čelia obrovskej únave. Telo neposlúcha, bolí každá kosť, sval, doslova až bunka. S tým ruka v ruke prichádzajú problémy s dojčením a nedostatkom materského mlieka. Sklesnutú náladu nám vtedy umocňujú výčitky a pochybnosti. Som dobrá mama?

Už naše staré mamy vedeli, ako si v týchto situáciách pomôcť. Pravidelne si dopriať čistú hroznovú šťavu! Je bohatá na prírodný cukor, ktorý stimuluje produkciu hormónu prolaktín, zodpovedného za produkciu mlieka. Šťava je esenciálny zdroj vitamínov, minerálov a antioxidantov. Pomáha regulovať metabolizmus, krvný tlak, cholesterol, chráni telo pred vírusmi a bunky pred útokmi voľných radikálov. Prírodná nepasterizovaná šťava PiJUR vďaka nespočetnému množstvu bioaktívnych zložiek a vysokému obsahu polyfenolov priaznivo ovplyvňuje celkové zdravie ženy, kvalitu jej materského mlieka a tým aj zdravý vývin bábätka. 

A v neposlednom rade – dodáva okamžitú energiu, ktorú každá mamička existenčne potrebuje. Energia nastupuje rýchlo a uvoľňuje sa postupne, čiže nevyvolá negatívnu inzulínovú reakciu. Jednoducho povedané, nerozhádže nám cukor v krvi. „Hroznová šťava je pre mamičky dobrým zdrojom na doplnenie energie. Tým, že je to čistá prírodná šťava, obsahuje dôležité nutričné zložky, ktoré sú v ovocí.  Odporúčam šťavu prijímať v  primeranom množstve kvôli vyššiemu obsahu fruktózy a glukózy. Môžete si ju riediť aj vodou, je vhodným doplnkom celkového pitného režimu, ktoré by mamičky nemali zanedbávať,“ upozorňuje  nutričná špecialistka Jana Kondrcová.

Nech už ste kdekoľvek na svojej materskej ceste, hroznovú šťavu PiJUR z biodynamického vinohradu z Farnej si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa. V praktickom plechovkovom balení sa zmestí aj do menšej kabelky. Je to zdravý doplnok ku rannej káve, poobednej prechádzke či pri podvečernom hraní s deťmi.  

„Hroznová šťava je vhodným doplnkom celkového pitného režimu. Obsahuje dôležité nutričné zložky.“
 Nutričná špecialistka JANA KONDRCOVÁ

Ďalšie články

Sleduj ako @PIJUR #pijur rastie v našich viniciach vo Farnej, vzniká vo vinárstve VIAJUR a chutí celému Slovensku.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.